"Ulica Hoża jest jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy. Stare kamienice, zieleń  w tłocznym i gwarnym Centrum wydaję się być oazą spokoju. Ma swój niepowtarzalny specyficzny klimat. Wspaniałe cukiernie, szewc, szkoła, ministerstwo, pogotowie, kluby, galerie, antykwariaty.
Inicjatywa powstała z miłości do ulicy Hożej oraz miłości do sztuki. Pięć galerii łączy siły, aby w dniu 19 kwietnia 2008 zorganizować po raz pierwszy HOŻARTY  święto ulicy Hożej. Organizatorzy chcą, aby przyłączyli się mieszkańcy tej ulicy, restauratorzy, rowerzyści.
Galerie przygotują na ten dzień specjalny program, którego tematem będzie m.in. Warszawa i ul. Hoża. Szykowanych jest wiele niespodzianek, przybędą także artyści zza granicy. Gwiazdą imprezy będzie Brazylijczyk Antonio Claudio Carvalho, najsłynniejszy malarz brazylijski, obecnie mieszkający w Londynie. Jego prace z cyklu Poeci i święci będzie można zobaczyć od godz. 18 w Galerii Hoża. Tam też prace pokażą młodzi twórcy z Grupy Damiana (trzej młodzi malarze Jan Estrada Osmycki, Edward Małolepszy i Andrzej Hunzvi), a także szefa galerii KatarzynaWyrozębska i Paweł Brzeziński.
Program innych galerii nie był w chwili zamykania Notesu jeszcze znany. Impreza odbędzie się na całej długości ulicy  od Pl. Trzech Krzyży do Chałubińskiego.  Sztuka jest pretekstem. Impreza ma mieć przede wszystkim wymiar społeczny, zintegrować mieszkańców Hożej, przyciągnąć warszawiaków z innych stron  mówi organizatorka Hożartów, Katarzyna Wyrozębska. Oprócz wystaw w galeriach na Hożej, planowane są też występy ulicznych artystów, koncert, popisowe eksperymenty fizyków z UW, którzy na Hożej mają swój instytut i w związku z powyższym zapewne wiele innych nieprzewidzianych zdarzeń. Najbardziej zaś nieprzewidywalna będzie niestety pogoda.

Czas: 19.04, od godz. 16
Miejsca: Warszawa, ul. Hoża, galerie: Raster, Leto, Hoża, Grafiki i Plakatu oraz klub Cykloza, Księgarnia Odeon, Wydział Fizyki & przestrzeń miejska"

Bęc zmiana - [2008-04-11]

Więcej informacji :

http://www.bec.art.pl/orientujsie.php
http://www.hozarty.com/
Name:

Komentarze: